Jak najít a prověřit VIN kód vozidla online zdarma (2023)

Kupujete nové vozidlo, ale potřebujete jej prověřit na základě VIN kódu? Co všechno se dá zjistit akteré rady byste rozhodně neměli ignorovat?

Co je VINKde najdu VINKontrola autaZčeho se skládá VIN

Jak najít a prověřit VIN kód vozidla online zdarma (1) Foto: Pixabay

Co je VIN kód

VIN (Vehicle Identification Number – Identifikační číslo vozidla) je 17místný jedinečný identifikační kód motorových vozidel. Skládá se zčísel apísmen. Formát je určen normou ISO 377:1983 zroku 1983. VSeverní Americe obsahuje VIN ještě další dodatečné informace.

Kde najdu VIN kód

VIN kód je vyražený buď na štítku, který je trvale připevněný ke karoserii, nebo je vyražen přímo do karoserie vozidla. Umisťuje se na obtížně dostupné avyměnitelné části nosného skeletu vozu. Vyražení VIN se většinou provádí až po samotném lakování. U moderních automobilů VIN najdete hned na několika místech. Umístění se liší podle výrobce, snalezením vám pomohou online nástroje.

VIN kód převážně najdete na několika místech, atak si můžete dobře porovnat, jestli někdo sVIN kódem nemanipuloval, nebo neměnil části vozu. Kontrola VIN je vždy základ při nákupu ojetého automobilu. Zjistit můžete celou řadu cenných informací, jako jsou najeté kilometry, výbava vozidla, servisní zásahy, záznamy opoškození, či jestli se nejedná ovůz vmajetku některé zleasingových společností, nebo dokonce, jestli nebyl odcizen anyní je vpátrání policie.

(Video) Ukázka padělání VIN vozidla

Nejčastější místa umístění VIN:

 • Čelní sklo – bývá nejčastější, VIN je viditelný přímo pod čelním sklem
 • Vyražený vmotorovém prostoru
 • Vyražený vhorní části podběhu
 • Na přední pravé pružině atlumiči
 • Na podlaze uspolujezdce (pod koberečkem)
 • Na pravé straně karoserie vozu
 • Na typovém štítku ve dveřích či rámu
 • Na typovém štítku vmotorovém prostoru
 • ...a další místa

Kdohledání můžete využít online nástroje jako je tento. Zde si zadáte konkrétní model vozu, rok výroby anásledně se dozvíte jednotlivá umístění VIN kódu. Často doprovázené fotografiemi nebo náčrtky.

Kontrola auta podle VIN

VIN nalezený ve voze by pak měl být uvedený jak ve velkém technickém průkazu (najdete jej na druhé straně vsekci Vozidlo), tak ivtzv. malém technickém průkazu. Následně lze provést kontrolu vozidla na základě jeho VIN kódu.

Kontrola VIN – VIN číslo

Když už máte nalezené VIN číslo, ideálně na více místech avše sedí sdodanou dokumentací vozu (malý + velký technický průkaz), můžete se pustit do kontroly vozu. Automobil nebo motocykl lze prověřit pomocí online nástrojů.

VIN kód rok výroby + zčeho se skládá VIN kód

Rok výroby přímo zVIN kódu nemusíte získat. Mnoho výrobců jej neuvádí. VIN kód ale obsahuje modelový rok, ze kterého vůz vychází. Ale konkrétní rok výroby takto nezjistíte. Modelový rok určuje 10. znak. Jestli chcete zjistit rok výroby, podívejte se na víčko palivové nádrže – tam by mělo být označení sdatem.

Zčeho se tedy skládá celý VIN kód? První tři znaky určují výrobce vozidla (tyto znaky se označují jako WMI – World Manufacturer Identifier). Každý světový výrobce má svůj kód. První znak označuje region, ve kterém výrobce působí. Podle druhého pak lze určit stát. Pro ČR platí rozmezí „TJ–TP“. Například Škoda Auto má kód TMB, český Hyundai pak třeba TMA. Konkrétní význam jednotlivých pozic ve VIN kódu naleznete zde.

(Video) Zdarma prověření vozidla!!!

WMI Region Státy
A–H Afrika AA–AH =Jihoafrická republika
J–R Asie J =Japonsko
KL–KR =Jižní Korea
L =Čína
S–Z Evropa SA–SM =Spojené království
SN–ST, W =Německo
SU–SZ =Polsko
TA–TH =Švýcarsko
TJ–TP =Česko
TR–TV =Maďarsko
VA–VE =Rakousko
VF–VR =Francie
VS–VW =Španělsko
VX–V2 =Jugoslávie
XS–XW =Sovětský svaz
X3–X0 =Rusko
YA–YE =Belgie
UH–UM =Dánsko
YF–YK =Finsko
YS–YW =Švédsko
ZA–ZR =Itálie
1–5 Severní Amerika 1, 4, 5 =USA
2 =Kanada
3 =Mexiko
6–7 Austrálie a Oceánie 6A–6W =Austrálie
7A–7E =Nový Zéland
8–0 Jižní Amerika 9A–9E, 93–99 =Brazílie

Kód barvy podle VIN

Podle VIN kódu barvu vozidla nezjistíte. Můžete se ale obrátit na prodejce těchto vozů, který by vám měl být schopen prozradit, jakou má auto barvu podle databáze. Často se kód barvy nachází na štítku VIN vmotorovém prostoru. Ale není to pravidlem.

 • Barvu vozu samozřejmě zjistíte vtechnickém průkazu.

Kontrola VIN zdarma – ověření online (číslo karoserie)

Když zjistíte zkaroserie VIN, můžete si přes online nástroje nechat prověřit vůz. Zdarma ale neočekávejte mnoho detailních informací. Zdarma dostupné nástroje jsou kontrola-vin.cz avincheck.cz. Dohromady vám představí základní informace ovozu.

Ministerstvo dopravy VIN

Od roku 2015 nabízí Ministerstvo dopravy novou službu motoristům – online aplikaci na kontrolu stavu tachometru. Po zadání VIN kódu se vám zobrazí hodnoty tachometru zjištěné na stanicích technické kontroly astanicích měření emisí. Není to zcela dokonalé, protože to zahrnuje jen vozy skontrolami vČR.

Kontrola najetých kilometrů podle VIN zdarma (kontrola km, kontrola tachometru)

Jestliže si chcete ověřit nájezd vozidla před jeho nákupem, stačí, když využijete online aplikaci Ministerstva dopravy na adrese kontrolatachometru.cz. Po zadání VIN vozidla se dostanete na údaje zaznamenaných kilometrů zjištěné na stanicích technické kontroly astanicích měření emisí. Aplikace je bezplatná. Počítejte ovšem stím, že údaje nejsou dostupné pro vozy přivezené ze zahraničí apřihlášené vČR. Údaje jsou zde pouze zčeských stanic technické kontroly, tedy od prvního přihlášení.

Prověření vozu (Cebia Autotracer, carVertical adalší) – VIN check / decoder

Placených služeb na prověření vozu je několik. Nejčastěji se skloňují Cebia acarVertical. Obě služby nabízí mnoho doplňkových funkcí. Za několik stovekkorun se dozvíte podrobné informace ovozu, včetně fotografií, servisních úkonů sdetaily amnoho dalšího.

(Video) Prověření vozidla dle RZ (SPZ) a VIN

Co všechno placené služby nabízí:

 • Kontrola ujetých kilometrů
 • Záznamy opoškození vozidla + opravy
 • Záznamy oservisních úkonech + orientační ceny
 • Historie inzerce doplněná ofotografie vozu
 • Kontrola odcizení
 • Země původu
 • Rok výroby
 • Výbava vozu
 • Svolávací akce

Pokud budete detailně obeznámeni stechnickým stavem vozu, je dost pravděpodobné, že nebudete častým zákazníkem linky pomoci řidičům 1224.

Lze využít zmíněných služeb zdarma jako je VIN check, nebo různé VIN decodery, ale bez zaplacení se bližších informací stejně nedočkáte...

Kontrola VIN Německo

Pokud hodláte pořídit vůz zNěmecka, můžete jeho kontrolu provést přes zmíněné Cebia Autotracer nebo carVertical. Obě služby zahrnují informace ovozech provozovaných vEvropě.

VIN kód Škoda

VIN kód uvozů značky Škoda najdete na obvyklých místech karoserie jako je motorový, nebo zavazadlový prostor. Pokud si potřebujete ověřit třeba výbavu vozu (typy škodovek si můžete porovnat přes konfigurátor Škoda online), jsou ktomu určené online nástroje specializované na „koncernové“ vozy, kam kromě Škody spadají VW, Audi aSeat. Zkusit můžete zde.

Jak zjistit, jestli je auto vexekuci

Jestliže kupujete ojetý automobil, je důležité zjistit, zda na něj není vázána exekuce, přesněji na majitele vozu. Exekutor vám pak auto jednoduše zabaví. Jak tedy zjistit, jestli se vás prodávající nesnaží napálit? Informaci získáte online na stránkách Exekutorské komory. Podle výpisu zCentrální evidence exekucí (za poplatek), budete mít jistotu.

(Video) CARVERTICAL VS. CEBIA - CO JE LEPŠÍ? ŠKODA SUPERB 3.6 PO NEHODĚ - POROVNÁNÍ ZÍSKANÝCH INFORMACÍ

Výpis zCentrální evidence exekucí:

 • Online na www.ceecr.cz – vyjde vás na 60Kč bez ohledu na počet stran
 • Na pobočkách Exekutorské komory ČR (Praha / Brno), nebo na České poště – vyjde vás jedna strana na 50Kč

Ověření VIN motocyklu

I umotocyklu platí totéž co pro automobily. Podle VIN kódu zjistíte vše potřebné – hlavně jestli není na majitele vázána exekuce, nebo není motorka odcizená. Jestli je stroj vpátrání policie, jednoduše zjistíte zadáním VIN zde. Využít lze shodné nástroje jako vpřípadě automobilů, tedy například Cebii.

Autodíly podle VIN

Většina eshopů nabízí možnost objednávat autodíly na základě zadaného VIN kódu. Mějte se ale na pozoru, není to záruka správného výběru! Pod stejným kódem může být uvedeno více modelů téhož výrobce. Důležité je zjistit konkrétní výrobní číslo, nebo volit podle značení vtechnickém průkazu!

FAQ kVIN

*️⃣Co je VIN kód?

VIN – Vehicle identification number (Identifikační číslo vozidla) je unikátní 17místný kód, který slouží kidentifikaci vozidla. Více zde...

*️⃣Kde najdu VIN kód?

VIN kód je vyražený na karoserii vozu ato umoderních vozů na několika místech. Jak při hledání postupovat ajak si ulehčit práci, poradíme zde.

(Video) Historie Vozidla - Kontrola VIN - Prověřte si vůz před nákupem

*️⃣Jak na kontrolu vozu podle VIN kódu?

Základní informace ovozidle můžete zjistit zdarma online. Pokud ale chcete detaily „do posledního puntíku“, využijte některou zplacených služeb. Více popisujeme zde.

Zdroje: Wikipedia, Cebia, carVertical

FAQs

Kde overit VIN zdarma? ›

Mezi jednoduché a přehledné nástroje kontroly VIN zdarma slouží třeba aplikace na webu VinCheck.cz. A kde číslo VIN najdete? Samozřejmě je uvedené v technickém průkazu, ale VIN kód bývá u moderních aut také v levém dolním rohu pod čelním oknem.

Jak proverit auto zdarma? ›

U vozidel lze zdarma prověřit následující informace:

registrace v ČR) Technické údaje (Druh paliva, převodovka, objem motoru, výkon, celková hmotnost) Původ a provozovatel (Číslo technického průkazu, Druh provozovatele, IČO, Okres registrace, Registrační místo, Číslo ZTP)

Jak zjistit zemi původu auta? ›

WMI (World Manufacturer Identifier) jsou první tři znaky každého VIN. Jedná se o unikátní kód určený pro každého výrobce automobilů a díky němu lze jednoduše zjistit, kde a kým bylo vozidlo vyrobeno. Např. tuzemská Škoda Auto používá WMI kód TMB.

Jak zkontrolovat VIN kód? ›

Kontrola VIN kódu on-line na Cebia.com

VIN vozidla lze jednoduše prověřit z pohodlí domova - stačí jej zadat do systému Autotracer na adrese Cebia.com. Systém provede ověření VIN zdarma a dohledá všechny dostupné informace o vozidle, které lze v placené části zkontrolovat.

Co všechno se dá zjistit z VIN? ›

Pomocí VIN kódu lze vozidlo nejen identifikovat, ale také lze na jeho základě dohledat a prověřit všechny důležité informace o vozidle (výrobce, model, kód motoru, datum výroby, historii najetých km, servisní historii, předchozí poškození apod.).

Jak zjistit kód barvy auta podle VIN? ›

Možná vás napadne hledat VIN kód, ale ten vám samotným nepomůže. Přímo informaci o barvě neobsahuje. Můžete kontaktovat prodejce, který přes VIN dohledá váš automobil a podle zadaných informací i kód barvy. Nejlepší cesta je najít štítek.

Jak zjistit vybavu vozů dle VIN? ›

Systém AUTOTRACER umí na základě dekódovaného VIN kódu zobrazit nejen základní specifikace vozu (model, značka, typ motoru, technické specifikace, výbava apod.), ale také dohledat jeho historii. VIN decoder od Cebia dokáže mj. dohledat: Kompletní specifikaci vozu včetně příplatkové výbavy.

Kde ověřit VIN? ›

Kde najdete VIN kód u svého vozidla? Nejsnáze najdete VIN kód ve velkém nebo malém technickém průkazu vozidla, v zelené kartě, pojistné smlouvě nebo v servisní knížce. Zároveň je štítek s řadou znaků umístěn přímo ve vozidle, na jiném místě je pak VIN kód do součásti vozidla přímo vyražen.

Na co si dát pozor při koupi auta? ›

Vyžádejte si všechny potřebné náležitosti

Poptejte se na původ vozidla i na předchozí majitele. Zkontrolujte si vše, co bylo uvedeno v inzerci. Ujistěte se, že bude auto připravené k prohlídce a projetí. Zeptejte se, zda je na místě možnost dát auto na zvedák nebo na rampu.

Jak zkontrolovat auto? ›

Prohlídka podvozku
 1. Trvejte na prohlídce podvozku vozidla na zvedáku nebo rampě.
 2. Zkontrolujte míru koroze karoserie, podvozkových dílů a výfuku.
 3. Hledejte případné deformace nebo svary, které nepocházejí od výrobce - na nosnících, podbězích a prazích.
Jan 4, 2022

Jak zjistit historii auta z Německa? ›

Prověřte si historii auta systémem AUTOTRACER

Po prodejci požadujte VIN kód vozidla. Díky němu můžete on-line dohledat historii auta včetně záznamů tachometru nebo předchozích poškození. Historii vozu prověřite na webu Cebia.com.

Jak zjistit zda auto není kradené? ›

Registrační značka, tzv. SPZ a VIN jsou dva údaje, které vám pomůžou zjistit užitečné informace o daném vozidle. Např. to, zda je auto pojištěné, není kradené, a také, jaký je jeho skutečný stav.

Jak dlouhy je VIN kód? ›

Číslo je tvořeno 17 písmeny a číslicemi, jeho formát je od roku 1983 určen normou (ISO 3779:1983).

Jak zjistit majitele vozidla podle VIN? ›

Vzhledem k přísným právním předpisům tykajícících se ochrany osobních údajů nelze dohledat žádné údaje o majiteli vozidla na základě SPZ ani VIN vozidla. Státní orgány a některé soukromé společnosti (např. pojišťovny) tuto možnost mají, ale bez souhlasu majitele vozidla nesmějí jeho osobní údaje nikomu předávat.

Jak zjistit jestli bylo auto bourané zdarma? ›

Prověřte databáze kradených vozidel – zvýšená pozornost je nutná nejen při ověřování technického stavu vozidla, ale také jeho legality. Autenticita dokumentů o právním stavu vozidla je zárukou, že auto není kradené a že není zapsáno v registrech kradených vozidel.

Jak zjistit zda auto bylo bourané? ›

Vozidlo si můžete v systému AUTOTRACER prověřit zadáním VIN vozidla na Cebia.com. K prověření auta tedy potřebujete znát jeho VIN kód. Je to v podstatě rodné číslo, které je jedinečné pro každé auto a které obsahuje 17 znaků. Často bývá umístěno pod čelním sklem vozidla.

Jak zjistit rok výroby z VIN? ›

Jak určit stáří s pomocí čísla VIN

Pro určení data výroby se podívejte na desátou pozici u VIN. Písmena A–Y reprezentují roky 1980– 2000 (jsou řazena jako abeceda bez háčků, čárek a písmen O, Q, U a Z). Roky 2001–2009 najdete pod číslicemi 1–9. Rok 2010 už je zase A, 2011 B a tak dále.

Co znamenají čísla u motoru? ›

Na rozdíl od VIN není kód motoru nijak normován, způsob označení je pouze na výrobci. Číslo je složeno z kódu označujícího jak typ daného motoru, tak výrobního čísla motoru. Samotné provedení označení motoru může být dvojího druhu.

Jak zjistit kód barvy? ›

Jak zjistit RAL odstín z obrázku nebo fotky ?
 1. Na webu https://imagecolorpicker.com/ ...
 2. Kapátkem (křížkem) ukážete na místo fotografie kde chceté určit odstín barvy a klinete.
 3. V řádku HTML code se vepíše číslo odstínu např: #76D1E2. ...
 4. Nyní jednoduše HEX odstín např: #76D1E2 převedete do RAL odstínu RAL např.
Apr 27, 2018

Jak zjistit barvu auta VW? ›

Kde hledat číšlo barvy VW: papírový štítek je nalepen v kufru vozidla, pod koberečkem, vedle rezervního disku, kde je kód barvy uveden ve tvaru LX0X.

Jakou barvu použít na auto? ›

jako univerzální základní antikorozní barvu pro všechny druhy vrchních emailů můžete použít např. epoxidovou barvu s2300 epolex základ profi. pro vrchí nátěr jsou vhodné autoemaily jako jsou např. akrylátové autoemaily, dvousložkové akryl uretanové nebo polyuretanové (např.

Jak zjistit vybavu vozů VW? ›

Dekódovat VIN automobilů Volkswagen lze jednoduše on-line na webu Cebia.com. AUTOTRACER je největší databáze záznamu o ojetých vozech VW v České republice a obsahuje záznamy z více než 20 zemí. U vozidel VW lze prověřit: Ověření čísla VIN.

Jak zjistit jestli je auto v exekuci? ›

Proto je důležité zkontrolovat, zda jsou na prodávajícího vedena exekuční řízení v Centrální evidenci exekucí provozované Exekutorskou komorou ČR. Do rejstříků dlužníků lze nahlížet jednoduše online na webu exekuce.cebia.cz. Kontrolu lze provést na základě rodného čísla, IČO nebo jména a data narození.

Jak zjistit skutečný stav tachometru zdarma? ›

Odhalte stočený tachometr

Na KontrolaTachometru.cz stačí zadat VIN kód auta a číslo protokolu o provedené technické prohlídce vozu. Ten naleznete v dolní části přední strany velkého technického průkazu v místě s razítky a podpisy.

Jak číst VIN? ›

První znak VIN kódu označuje region působnosti výrobce (Evropa = S–Z, Asie = J–R, Severní Amerika = 1–5). Druhý znak udává stát, kde bylo auto vyrobeno (např. ČR = TJ–TP, Francie = VF–VR, Švédsko = YS–YW, Německo = SN–ST, W), takže např. Škoda Auto má kód TMB.

Jak funguje carVertical? ›

carVertical je první celosvětový registr automobilů založený na databázi blockchain. Platforma poskytuje komplexní přehledy o historii vozidel, včetně záznamů z listu vlastnictví, skutečného počtu najetých kilometrů, nehod a škod, informací o tom, zda bylo vozidlo odcizeno, dokonce i tržní ceny a mnoho dalšího.

Jak vypadá VIN? ›

VIN tvoří směsice 17 písmen a číslic, má ustálenou podobu (určenou normou ISO 3779 z roku 1983). V kódu se používají číslice a znaky anglické abecedy kromě písmen I, O a Q, u kterých by hrozila záměna s číslicemi 0 a 1.

Co udělat když koupím auto z bazaru? ›

Vozidlo musí být do 10 pracovních dnů od podepsání smlouvy přepsáno v registru vozidel na nového majitele. Učiníte tak na jakémkoliv obecním úřadu s rozšířenou působností. Nejdříve musí auto projít evidenční kontrolou a musíte k němu uzavřít povinné ručení.

Kdy pojistit auto při koupi? ›

Novým majitelům ojetých vozidel je doporučeno sjednat si povinné ručení co nejdříve a nejlépe v den prodeje. To však neplatí pro případy, kdy původní majitel povinné ručení stále nezrušil. „Datem uvedeným v kupní smlouvě se stáváte vlastníkem vozidla.

Co dělat po koupi auta z bazaru? ›

Nový majitel auta má totiž povinnost do 10 dnů od nákupu navštívit registr vozidel. Přepis vozidla vyřídíte na kterémkoliv registru, bez ohledu na místo prodávajícího nebo kupujícího. U přepisu s vámi nemusí být nutně původní majitel, stačí, když s sebou budete mít podepsanou plnou moc.

Co sledovat při koupi auta? ›

Co zkontrolovat
 1. všechny doklady k vozidlu (včetně servisní knížky, původní kupní smlouvy atd.)
 2. všechny identifikátory (VIN, číslo karoserie, číslo motoru)
 3. prověření ve všech databázích kradených aut.
 4. vizuální prohlídka interiéru (ošoupaný volant, pedály, sedačky, švy na přístrojové desce v místech, kde je airbag...)
Dec 3, 2008

Jak zkontrolovat auto před jizdou? ›

 1. Kontrola motorového prostoru: - kontrola (měrkou) množství motorového oleje (mezi ryskami)
 2. Kontrola kol a pneumatik: ...
 3. Kontrola technické platnosti auta. ...
 4. Čistota skel a světlometů ...
 5. 30 % ...
 6. Povinná výbava vozidla. ...
 7. Kontrola světel na vozidle.
 8. Doklady potřebné k řízení vozidla.

Na co si dát pozor při koupi auta od soukromníka? ›

Při koupi ojetého auta od soukromé osoby prodejce, nelze uplatnit právní úpravu ochrany spotřebitele. Prodávají odpovídá za vady, které existovaly při převzetí a na které nebyl kupující upozorněn. Reklamovat lze do 6 měsíců od převzetí auta.

Jak se vyznat v německém techničáku? ›

Velký technický průkaz u vozů v Německu na přední straně uvádí údaje o aktuálním majiteli vozu. Najdete zde také údaje o datu registrace vozidla, trvalou adresu majitele vozu. Nachází se zde také údaje o daném vozidlu (typ a model auta, SPZ, VIN číslo, barva, motorizace atd.).

Jak postupovat při koupi auta z Německa? ›

Postup dovozu auta z Německa
 1. Kupní smlouvu.
 2. Pojištění vozidla, povinné ručení.
 3. Registrační značky.
 4. Registraci na německém úřadě.
 5. Dovozovou STK a emise.
 6. Přihlášení v ČR a vyzvednutí českých značek.
Oct 29, 2019

Kde získat převozní značku? ›

Zákon 243/2001 Sb. §21 odst. 4 uvádí: „Tabulky zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností přidělí registrační místo prodejci vozidla, který jimi vybavuje prodaná vozidla jednotlivým zákazníkům, k vykonání potřebné jízdy do místa registrace vozidla.

Jak nahlédnout do registru vozidel? ›

Kde a jak službu řešit

Žadatel může svou žádost podat na kterémkoliv obecním úřadu obce s rozšířenou působností, vykonávajícím agendu registrace vozidel, prostřednictvím elektronické pošty (email). Žádost se vyřizuje až po předložení relevantních dokladů při osobní návštěvě úřadu.

Jaká auta se nejvíce kradou? ›

Zajímavější je pohled na konkrétní modely. Opět absolutními čísly je zloději nejvíce ohrožena Škoda Octavia (797 kusů). Hned za ideálem mnohých Čechů se nejvíce pátralo po Fabii (248 případů) a třetí místo překvapivě zaujímá stařičká Felicia, která se 160 případy o 5 jednotek překonala Superb.

Co když koupím kradené auto? ›

V současnosti platí pravidlo, že pokud něco kupujete podle obchodního zákoníku, můžete nabýt věci i od nevlastníka, zatímco občanský zákoník toto neumožňuje. V případě, že tedy něco kupujete a smlouva se řídí obchodním zákoníkem, jste-li v dobré víře, že druhá strana věc opravdu vlastní, pak ji opravdu nabudete.

Kde najít evidenční číslo vozidla? ›

Nejčastěji kladné otázky k registraci nového vozidla

Číslo technického průkazu se nachází v pravém horním rohu technického průkazu a je většinou reprezentováno pomocí dvou písmen a čísel.

Kde je VIN číslo na octavii? ›

VIN kód lze u vozů Škoda nalézt na běžných místech přímo na vozidle nebo v související dokumentaci: Vyražený v karoserii v zavazadlovém nebo motorovém prostoru. Na typovém štítku umístěným na předních dvěří či sloupku. Na velkém technickém průkazu.

Jak zjistit PR číslo? ›

PR numerika

Vozidla VW, Audi, Seat a Škoda používají ještě navíc tzv. PR číslo, které je rovněž nutné použít pro jasnou identifikaci požadovaného dílu. Výrobce mluví dokonce o „datovém nosiči zákaznických služeb“ - jedná se o samolepící štítek, který najdete v zavazadlovém prostoru a/nebo v servisní knížce.

Jak ověřit VIN zdarma? ›

Kontrolu vozu pomocí VIN kódu lze provést jednoduše on-line pomocí systému AUTOTRACER na stránkách Cebia.com. Jedná se o největší databázi záznamů o ojetých vozidlech v ČR.

Kdo je majitelem auta? ›

Kdo je vlastník a kdo provozovatel vozidla? Vlastník i provozovatel vozidla jsou osoby zapisované do registru vozidel. Provozovatel je osoba, která vozidlo nemusí vlastnit, ale se souhlasem vlastníka je fakticky užívá a provozuje, hradí náklady provozu vozidla atd.

Jak zjistit nepojištěné vozidlo? ›

Nepojištěný pojištěný vůz

Po vyplnění nesprávných nebo neúplných informací vám může databáze hlásit, že je dané vozidlo vedeno jako nepojištěné. Vždy se můžete pro jistotu obrátit na svou pojišťovnu a požádat ji o prověření vaší pojistky a procesu zpracování. Nechte si také potvrdit nahlášení pojistné smlouvy ČKP.

Jak zkontrolovat auto zdarma? ›

Jestliže si chcete ověřit nájezd vozidla před jeho nákupem, stačí, když využijete online aplikaci Ministerstva dopravy na adrese kontrolatachometru.cz. Po zadání VIN vozidla se dostanete na údaje zaznamenaných kilometrů zjištěné na stanicích technické kontroly a stanicích měření emisí. Aplikace je bezplatná.

Jak zjistit platnost STK online? ›

Prověření historie pomocí VIN kódu lze provést jednoduše on-line v systému AUTOTRACER na webu Cebia.com. Jedná se o největší databázi záznamů o ojetých vozidlech ve střední Evropě.

Kde je na autě VIN? ›

Kde najdu VIN kód? Vyraženo na automobilu na speciálním výrobním štítku, přičemž nejčastěji bývá v motorovém prostoru. Někdy bývá i pod čelním sklem na straně řidiče.

Jak zjistit jestli bylo auto Bourane zdarma? ›

VIN vozidla lze jednoduše prověřit z pohodlí domova - stačí jej zadat do systému Autotracer na adrese www.zkontrolujsiauto.cz. Systém provede ověření VIN zdarma a dohledá všechny dostupné informace o vozidle, které lze v placené části zkontrolovat.

Jak zjistit jestli má auto STK? ›

Jednoduše lze platnost zkontrolovat pohledem na zadní registrační značku (SPZ). Na červené nálepce je vyražen měsíc a rok konce platnosti STK. Přesné datum (včetně dne) lze však najít pouze na velkém technickém průkazu.

Videos

1. How to unlock your car stereo, Mercedes Audio 10 stereo
(Joe Shelley)
2. Jak zjistím,že má mé vozidlo stočený tachometr?
(Křoviho Blog)
3. Co si ověřit před koupí vozu dle VIN
(srovnator)
4. Nástrahy pri kúpe jazdenky # 1 - VIN číslo / www.overenie-vozidla.sk
(Overenie vozidla)
5. Jak z 0 Kč Vydělat i 200.000 Kč za 7 dní - DROPSHIPPING
(Erik Investor)
6. 10tipů - Na co si dát pozor při koupi ojetého auta
(Vemach)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Dong Thiel

Last Updated: 01/21/2023

Views: 6547

Rating: 4.9 / 5 (79 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Dong Thiel

Birthday: 2001-07-14

Address: 2865 Kasha Unions, West Corrinne, AK 05708-1071

Phone: +3512198379449

Job: Design Planner

Hobby: Graffiti, Foreign language learning, Gambling, Metalworking, Rowing, Sculling, Sewing

Introduction: My name is Dong Thiel, I am a brainy, happy, tasty, lively, splendid, talented, cooperative person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.